MČR STAŠÍCH ŽÁKŮ 2022

25.05.2022

Na Mistrovství ČR ve florbale 2022 nechyběl Florbal Vsetín.

Celý soutěžní rok hráči Starších žáků Florbalu Vsetín (ročníky narození 2007-2008) podřídili maximálním výkonům, aby se mohli zúčastnit vrcholného mistrovství ČR ve florbale, konaném v Novém Městě nad Metují. Což je jediný vrcholný turnaj žáků před vstupem do dorostenecké sféry. Nakonec společně s Bulldogs Brno postoupili jako nejlepší dva celky Jihomoravské a Zlínské ligy.

Z českých lig si postup mezi dvanáct nejlepších týmů ČR zajistila mužstva Sparta Praha, Tatran Střešovice, FbC Hradec Králové, Česká Lípa, Bystřice nad Pernštejnem, Karlovy Vary, FBC Liberec a pořádající Náchod. Z moravských celků se zúčastnila mužstva Bulldogs Brno, Florbal Vsetín, 1. SC Vítkovice a FBS Olomouc. Turnaj 12 týmů je založen na principu postupu 8. nejlepších mužstev a skupině o boj o 9.-12. místo.

Vsetínští florbalisté na úvod dostali lekci z produktivity od Tatranu Střešovice v poměru 1:8, následně si však poradili s týmem FBS Olomouc 11:5, poté deklasovali Bystřici nad Pernštejnem 14:4. V bojích o medailové umístění podlehli 1.SC Vítkovice 4:10 a následně podlehli FBC Liberec 6:9. V posledním zápase o konečné 7. místo porazili FbC Hradec Králové 5:4.Celková bilance byla tedy 3 výhry a 3 porážky.

Za zmínku stojí rovněž TOP statistiky Mistrovství ČR, které sleduje zastřešující organizace Český florbal. Mezi nejproduktivnější TOP 5 bodujících hráčů se zařadili Martin Kovář a Jan Legát a mezi TOP bodujících 5 hráčů s asistencí se zařadili Adam Pavlačka a Matyáš Fusek.

Finálový turnaj o Mistra ČR v kategorii starších žáků ovládla Sparta Praha před Bulldogs Brno a Vítkovicemi. Výkon našeho týmu a umístění, jakožto malebného malého sportovního města, se oproti početným aglomeracím neztratil a je velmi cenným.

Mistrovství ČR ve florbale za rok 2022 za Florbal Vsetín se zúčastnili florbalisté: Nikola Barbořáková, Lukáš Bartl, Matyáš Fusek, Adam Hegar, Šimon Horák, Nela Juráňová, Martin Kovář, Jan Legát, Matěj Loučka, David Malý, Adam Martinek, Ondřej Mikeš, Lukáš Mucska, Matouš Náhlý, Adam Pavlačka, Adam Procházka, Jakub Slováček, Kryštof Sušeň, Matěj Šebesta, Lukáš Zbranek. Za úspěch děkují zúčastnění: trenéři Vít Zgarba a Václav Legát, "first aid kit" Michal Loučka a vedoucí Oldřich Martinek.

MČR 2022 F2
MČR 2022 F2