Historie klubu

Florbal Vsetín, z.s. vznikl v roce 2015 převodem práv z původního oddílu florbalu při TJ Mez Vsetín na zapsaný spolek s názvem Florbal Vsetín a tímto navazuje na patnáctiletou tradici tohoto, čím dál víc populárního sportu ve městě Vsetíně.

Prvotní myšlenka založit na Vsetíně florbalový tým vznikla u dvou zakládajících členů Petra Stuchlíka a Martina Malého na začátku roku 1998. Oba dva již měli s florbalem zkušenosti, protože při studiu na vysoké škole v Brně hráli za VSK MZLU Brno. Dalším krokem bylo nalezení dostatečného počtu vhodných a zapálených hráčů.
Tým se oficiálně pojmenoval TJ MEZ Vsetín - oddíl florbalu a podal přihlášku do 5. ligy. Shodou okolností se uvolnilo místo ve 4. lize a vsetínští účast odkoupili od VSK Bulldogs Brno "B". Jako nováček ve 4. lize měl své cíle v sezóně 1998/99 stanovené jasně - soutěž udržet. Stalo se ovšem nečekané, a po 22 zápasech Vsetín postoupil do vyšší soutěže. Pro 3. ligu a sezónu 1999/2000 platil stejný cíl - udržet soutěž a sbírat zkušenosti. Po slabším začátku se týmu začalo dařit a z myšlenek na udržení se staly myšlenky postupové. Vše vyvrcholilo předposledním turnajem v Orlové, kde po dvou vítězstvích bylo jasné, že Valaši opět postupují, tentokrát již do 2. ligy.

V současné době ženy hrají celostátní 1.ligu žen a muži celostátní soutěž Divize E. 

V následujících sezónách klub rostl, až k počtu 11 družstev. Klub reprezentovaly družstva:

  • 2 týmy přípravky, elévové, elévky, mladší žáci, starší žáci, dorostenci, juniorky, junioři, ženy, muži.
  • V současné době hrají družstva jen v chlapeckých kategoriích.

I když jsme malý klub, můžeme se pochlubit hráči, kteří prošli naším oddílem a prosadili se v zahraničí i v reprezentačních výběrech.

O sportovní výchovu mladých hráčů a hráček se stará realizační tým vyškolených trenérů a vedoucích družstev. Domovským stánkem je Sportovní hala Na Lapači, kde se odehrávají domácí utkání. Kromě oficiálních Ligových soutěží, pod hlavičkou ČFbU, se oddíl zúčastňuje pravidelně mezinárodních turnajů v Ostravě, Brně a Praze.