Historie klubu

Florbal Vsetín, z.s. vznikl v roce 2015 převodem práv z původního oddílu florbalu při TJ Mez Vsetín na zapsaný spolek s názvem Florbal Vsetín a tímto navazuje na patnáctiletou tradici tohoto, čím dál víc populárního sportu ve městě Vsetíně.

Prvotní myšlenka založit na Vsetíně florbalový tým vznikla u dvou zakládajících členů Petra Stuchlíka a Martina Malého na začátku roku 1998. Oba dva již měli s florbalem zkušenosti, protože při studiu na vysoké škole v Brně hráli za VSK MZLU Brno. Dalším krokem bylo nalezení dostatečného počtu vhodných a zapálených hráčů.
Tým se oficiálně pojmenoval TJ MEZ Vsetín - oddíl florbalu a podal přihlášku do 5. ligy. Shodou okolností se uvolnilo místo ve 4. lize a vsetínští účast odkoupili od VSK Bulldogs Brno "B". Jako nováček ve 4. lize měl své cíle v sezóně 1998/99 stanovené jasně - soutěž udržet. Stalo se ovšem nečekané, a po 22 zápasech Vsetín postoupil do vyšší soutěže. Pro 3. ligu a sezónu 1999/2000 platil stejný cíl - udržet soutěž a sbírat zkušenosti. Po slabším začátku se týmu začalo dařit a z myšlenek na udržení se staly myšlenky postupové. Vše vyvrcholilo předposledním turnajem v Orlové, kde po dvou vítězstvích bylo jasné, že Valaši opět postupují, tentokrát již do 2. ligy.

V minulosti ženy hrýly celostátní 1.ligu žen, současnosti muži hrají celostátní soutěž Divize E. 

V následujících sezónách klub rostl, až k počtu 11 družstev. Klub reprezentovaly družstva:

  • 2 týmy přípravky, 2 týmy elévové, elévky, mladší žáci, starší žáci, dorostenci, juniorky, junioři, ženy, muži.
  • V současné době hrají družstva jen v chlapeckých kategoriích.

I když jsme malý klub, můžeme se pochlubit hráči, kteří prošli naším oddílem a prosadili se v zahraničí i v reprezentačních výběrech, řadu mladých florbalových reprezentantů v různých kategoriích máme i na kempech talentované mládeže..

O sportovní výchovu mladých hráčů a hráček se stará realizační tým vyškolených trenérů a vedoucích družstev. Domovským stánkem je Sportovní hala Na Lapači, kde se odehrávají domácí utkání. Kromě oficiálních Ligových soutěží, pod záštitou Českého florbalu, se oddíl zúčastňuje pravidelně prestižních mezinárodních turnajů v ČR a na Slovensku.

Sportovní činnost  Florbalu Vsetín je v současné době výrazně podporována dotačními programy poskytovatelů: 

Národní sportovní agentura -   dotační program Můj klub,

Město Vsetín - poskytnutí  dotace na celoroční sportovní činnost.