Florbal Vsetín - Asper Šumperk 7-6

14.09.2021

Muži na úvod sezóny získali cenný skalp!

V neděli 12.9.2021 odstartoval nový soutěžní ročník a s ním i Divize, ve které působí náš mužský tým. Na úvod soutěže je však nečekal lehký úkol, jeden z největších favoritů na postup do vyšší soutěže tým Asper Šumperk.

Zápas začal velice zostra a už v první minutě byly vidět šance na obou stranách. První chybu však udělali hosté a tu pohotovou dorážkou z brankoviště potrestal Žůrek. Tentýž hráč, ale smolně vzápětí obdržel dvouminutový trest a hosté přesilovou hru využili okamžitě, za dvě vteřiny bylo srovnáno. Domácí se však nepoložili, netrvalo dlouho a znovu vedli. Zajíc obdržel přihrávku na středu hřiště a vymetl pravou šibenici branky hostí. Když ve třinácté minutě potrestal obrovskou chybu hostujícího gólmana Macek, valaši vedli už 3:1.

Druhou třetinu začali lépe hosté a bleskurychle snížil. To domácí opět nabudilo a po dorážce Zajíce a dvou krásných akcích Adámka svítilo na tabuli skóre 6:3 pro Vsetín.

Třetí třetina byla v režii hostů, kteří se dokázali vrátit do utkání a poslat celý zápas do prodloužení za stavu 6-6.

V prodloužení střelu hostujících zachytil domácí brankář Tománek a krásným výhozem asistoval u vítězné branky navrátilce do sestavy Radima Látala.

První dva důležité body zůstávají doma a už příští týden jedou muži do Přerova napravovat nedávné vyřazení z poháru.