Oficiální stránky florbalového klubu FLORBAL VSETÍN....
ROZHOVOR: Tomáš Březík hodnotí přípravu mužského „A“ týmu!

Přinášíme první z řad rozhovorů našeho klubu. První na ráně byl obránce mužského „A“ týmu Tomáš Březík, který zhodnotil nejen letní přípravu, ale i první kolo poháru…
1) Ahoj Tome, na úvod řekni něco o sobě a představ se fanouškům..

Ahoj, všichni mě znají pod přezdívkou „Březa“,  jsem ofenzivní i defenzivní univerzál, který se nebojí skočit na hřiště za   každého stavu.

2) Jak by si zhodnotil uplynulou premiérovou sezónu v divizi?

Dvěma slovy: „Nahoru, dolů“ 😁 Herně jsme se neměli za co stydět, ale chyběl nám v určitých chvílích klid na hokejce. Ve většině prohraných zápasu jsme soupeři darovali body až v závěrečné třetí třetině. Proto jsem se tak tabulkově propadli.

3) Máte za sebou s týmem náročnou letní přípravu, jak probíhala?

Letní příprava bývala pro některé z nás peklo. 😁 Ovšem po několikaleté spolupráci s Martinem je pro nás zábavnou formou posílení fyzičky. Skvělé tréninkové praktiky nás dostaly o hodně výš a soupeři se do osobních soubojů mohou jen „těšit“. Tím bych chtěl za mužský tým poděkovat Martinovi Vráblíkovi za skvělou přípravu.

4) Zatím máte za sebou 3 přátelské utkání a první kolo poháru..Co vám tyto první zápasy ukázaly?

První proti Zlínu byl pro většinu z nás velkou fackou, druhý proti Hranicím byl o dost lepší, ale pořád bylo a je na čem pracovat. Třetí opět proti Zlínu už byl generálkou na pohár a sestavu jsme tedy poskládali na dvě konečné varianty. Vyzkoušeli jsme obě dvě a obě dvě zafungovali skvěle. Nicméně pořád máme v mnoha herních činnostech velké nedostatky, které se během sezóny budeme snažit odstranit. Zápasy nám ukázaly, že se musíme naučit vždy plně koncentrovat po celé utkání a z toho se odrazit k důležitým bodům.

5) V poháru jste postoupili se svým týmem z prvního místa ve skupině, což nečekal ani jeden vsetínský fanoušek, jelikož se ve skupině nacházel i prvoligový Rožnov..Jak se postup zrodil?

Fyzická připravenost nás v hodně náročném víkendu všechny podržela a muselo se to někde ukázat. Ukázalo se to tím nejlepším možným způsobem, a to postupem z prvního místa i přes Rožnov. Byli jsme 100% připraveni a vydrželi se po všech stránkách plně soustředit na každé utkaní. Odměnou nám bylo první místo.

6) V případě postupu přes Jablunkov by vás nejspíše čekal už třetí rok po sobě Třinec..tentokráte před domácími fanoušky..věříš i v třetí postup přes Třinec?

Je to už taková pohárová tradice, zahrát si s Třincem o postup. Letos to bude, ale o trochu jiné. Postoupil k nám do divize, a tak očekávám velký boj. Že hrajeme doma by nám mohlo pomoct, ale ze všeho nejvíc nám musí pomoct fanoušci. Ovšem teď nám v hlavě nekoluje nic jiného než dovézt postup z Jablunkova.

7) Jaké jsou týmové cíle v sezóně a poháru?

Poslední dva roky jsme došli do 5.kola a vždy hráli proti extraligovému FBC Ostrava. Takže letos bychom chtěli opět do 5.kola a snad se dostaneme dál. A v sezóně to je jasné. Chceme hrát skvělý florbal na který budou fanoušci rádi chodita pokud budou fanoušci chodit na domácí zápasy a hlasitě nás podporovat, mohu se zaručit za tým, že se o Národní Ligu porveme!

8) Co považuješ za největší zbraň svého týmu?

Jelikož hraju v obraně tak je to hlavně obrana. 😁 Samozřejmě máme skvěle střelecky naladěné hráče, kteří umí dávat góly. Ale hlavní zbraní našeho týmu je jednoznačně to, že jsme skvělá parta, která v nejdůležitějších momentech drží při sobě a dokáže se semknout, podpořit a vyburcovat k neuvěřitelným výkonům i proti papírově lepším soupeřům.

9) Na hřišti nastupuješ v první formaci společně s kluky se kterými hraješ téměř odmala.. Je to na hřišti znát?

Určitě ano! Je spoustu situací ve kterých by ostatní týmy ztratily kontrolu nad míčkem, ale my už víme co od druhého čekat a míčku se jednoduše nevzdáme.

10) Na závěr chtěl by si něco vzkázat našim fanouškům?

Fanoušci jsou potřeba u každého sportu a my jsme rádi že máme zrovna Vás. Choďte na zápasy a podporujte nás v nové sezóně, my se vám odvděčíme postupem!

Tome dík za rozhovor a přeji tobě i tvému týmu hodně štěstí v poháru i soutěži!

Taky díky..