Oficiální stránky florbalového klubu FLORBAL VSETÍN....
Muži v 1.kole Poháru postupují z 1.Místa !

O víkendu 24.-25.8.2019 se mužský „A“ tým zúčastnil prvního kola Poháru Českého florbalu a podařil se nad očekávání dobře!
Prvního kola Poháru se v základní skupině „O“ zúčastnilo 5 týmů, které se ve dvou dnech utkalo mezi sebou a postupové místa do 2. kola. V první zápase naše muže čekalo utkání s týmem FBK MeTermo Valašské Meziříčí. První ostré utkání bylo velice těžké, zápas ve kterém bylo vidět spousta chyb a nedostatků v úvodu sezóny si nakonec naši borci pohlídali a zvítězili 6:1. Druhé utkání, které bylo považováno za zápas skupiny bylo o 4 třídy lepší! V cestě stál domácí klub Rožnov pod Radhoštěm, který bude v nové sezóně působit v druhé nejvyšší soutěži a měl být jasným favoritem zápasu i skupiny. Nicméně to naši borci nenechali jen tak a s Rožnovem sehráli vyrovnanou partii a ve větší části zápasu byli i lepším týmem. Vedení 3:1 se nepodařilo udržet a Rožnov v závěru utkání dokázal srovnat na 3:3 a tak bylo jasné, že druhý den bude o vítězi skupiny rozhodovat skóre!
Druhý den začal utkáním s ostravským Pivingem ve kterém nebylo dovoleno na hřišti soupeři ani kousek místa a soupeř odcházel z hřiště s velkým výpraskem a po 45 minutách svítilo na časomíře skóre 14:0. V tu chvíli už muži věděli, že pro postup z prvního místa jim stačí jakákoliv výhra za 3 body a šlo se na věc. Poslední utkání bylo velice napínavé a vyhrocené. Soupeř z Frenštátu pod Radhoštěm předvedl velice kvalitní výkon a kladl odpor až do posledních minut! Po srovnání na 2:2 se přeplo na vyšší stupeň a soupeř nevěděl, kde mu hlava stojí. Závěr zápasu patřil našim mužům, kteří zásluhou Reného Číže minutu a pul před koncem strhli vítězství a postup na svou stranu!