Oficiální stránky florbalového klubu FLORBAL VSETÍN....
Mladé florbalové naděje na turnaji v Přerově

Florbalisté Vsetína odehráli svá utkání na třetím ročníku turnaje elévů – O pohár města Přerova 2019. Herní systém, který je obvyklý pro florbal – velké hřiště a systém 5+1 byl pro naše benjamínky, kteří soutěžní sezónu odehráli na malém hřišti se systémem 3 +1, novinkou. Do Přerova dorazil tým Vsetína poměřit své síly s dalšími 11 týmy z Olomouckého, Zlínského či Jihomoravského kraje. Vsetínský tým byl posílen o hráče, kteří mají s „velkým hřištěm“ již zkušenosti se zápasy za mladší žáky, ale v kategorii spadají do elévů.

Do vyřazovacích bojů postoupil tým Vsetína ze třetího místa, kdy svou nezkušeností prohrál rozhodující zápas 2:4 a lepší umístění v tabulce s pozdějším medailistou turnaje.

Ve čtvrtfinále hráli hráči Vsetína vyrovnaný zápas s celkem Otrokovic a o postupu se tak rozhodovalo až při samostatných nájezdech. Zde byl úspěšnější tým Otrokovic.

„ Na turnaj jsme jeli s nadějí, že bychom se mohli poprat o medaile. První zápas se nám vůbec nepovedl, ale postupně jsme získávali jistotu i vítězství a těšili se na vyřazovací boje.Turnaj považujeme za úspěšný, hráči zde získali tolik potřebné zkušenosti pro následující sezónu, kdy již budou hrát za mladší žáky,“ zhodnotili trenéři vsetínského družstva.

Putovní pohár získalo družstvo Přerova. Vsetínští hráči se již nyní začínají připravovat na další turnaj, který proběhne na začátku června v Ostravě za mezinárodní účasti.